KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15443315

nr 1544 3315

Lindorm Möllerswärd

(1892-1984), Sverige

Uppsala. Signerad. Akvarell, 28x22 cm, yttermått inklusive ram: 40x33 cm

Lindorm Möllerswärd, svensk tecknare och målare född i Uppsala 1892, död 1984 .

Utrop:

400 kr

Såld:

250 kr

måndag 29 maj 2023
kl 18:21:42

Lindorm Möllerswärd

Läs mer om Lindorm Möllerswärd